REDAKCJA Kulturki (archiwum)
"Kulturkę" obecnie współtworzy kilkanaście osób. Wszyscy jej twórcy uczestniczą w różnych kulturalnych zjawiskach. Większa część zaangażowana jest w rozwój kulturalny Sochaczewa.

Oddzielnie liczona jest grupa poetów – dotychczas na łamach pisma swoje wiersze opublikowało ponad czterdzieści osób. Z roku na rok poprawia się jakość pisma, przybywają nowi autorzy, współpracownicy.

Współpracujemy z ludźmi z takich stron Polski jak: Warszawa, Łowicz, Kraków, Starachowice, czy Koszalin.

Staramy się promować, opisywać, wspierać wszelkie ciekawe inicjatywy twórcze i artystów. Dlatego też w 2009 roku część z nas założyła Stowarzyszenie 'Kolektyw Twórczy Sochaczew'.

Najbardziej zaangażowani i związani z pismem najdłużej:

Łukasz Szewczyk – redaktor naczelny, dyplom magistra filologii polskiej w Wyższej Szkole Humanistyczno-Pedagogicznej w Łowiczu, specjalizacja nauczyciel języka polskiego. Jako dziennikarz współpracował z lokalnymi mediami (Express Sochaczewski, Express Wieczorny, Puls Sochaczewa) oraz wydawanym na Pomorzu pismem 'Prestiż'. Laureat (2009) nagrody burmistrza miasta Sochaczew za działalność w kulturze. Animator kultury. Zwany także "Ch-Fu" lub RedakTurem Bezczelnym. :)
"Chcę zarażać ludzi optymizmem i wiarą w lepszy świat. Lubię kroczyć swoimi ścieżkami, niewydeptanymi przez fałszywych proroków i toksycznych mędrców. Mój świat to moja rodzina, moi przyjaciele i muzyka. Lubię sam tworzyć w strumieniu świadomości. W wolnych chwilach gram na perkusji, oglądam filmy różnych twórców, choć tych wolnych chwil nie mam zbyt wielu:)"

Justyna Marciniak - redaktor v-ce naczelny. Śledzi życie społeczności lokalnej, opisuje ją i pisze dla niej. Chętnie angażuje się w kulturalno - społeczne życie miasta Sochaczewa. Lista zainteresowań przerosłaby ramy tej strony. Dziennikarz z zawodu i pasji (doświadczenie pracy w radiu, prasie, przed kamerą). W roku 2008 otrzymała nagrodę burmistrza miasta za działalność w kulturze, animator kultury.

Daniel Grabarek – redaktor, do niedawna dziennikarz sochaczewskiego tygodnika "Echo Powiatu". Współtworzy także stronę internetową www.kulturnia.pl. zobacz to ... Związany z Sochaczewskimi Wieczorami Literackimi. Pomysłodawca spotkań około filozoficznych typu Socrates Cafe w Sochaczewie. Ukończył studia licencjackie na kierunku politologii w specjalności dziennikarstwo w Wyższej Szkole Stosunków Międzynarodowych i Amerykanistyki w Warszawie. Obecnie studiuje na studiach uzupełniających magisterskich na kierunku Stosunki Międzynarodowe o specjalności; dziennikarstwo i media w Wyższej Szkole Studiów Międzynarodowych w Łodzi.

Robert Niemira – redaktor (film, muzyka, felieton). Aktywny animator kultury, niepokorny społecznik i lokalny buntownik. Na muzyce zna się jak nikt. Przez wiele lat prowadził w Sochaczewie sklep muzyczny, w którym zaopatrywały się pokolenia sochaczewian. Założyciel Sochaczewskiego Klubu Filmowego, zapewniającego mieszkańcom bezpłatne projekcje polskiej i światowej kinematografii, współprowadzący go. Zaangażowany w organizację imprez muzycznych m.in. koncertów organizowanych przez Stowarzyszenie Kolektyw Twórczy Sochaczew oraz Sochaczewskich Warsztatów Muzycznych i Niedziel Jazzowych, organizowanych przez Stowarzyszenie eSochaczew. Współpracuje także z tygodnikiem Ziemia Sochaczewska. W roku 2007 honorowany nagrodą burmistrza miasta za działalność w kulturze. Prowadzi blog: www.nieroblog.kulturnia.pl zobacz to ...

Krzysztof Gulbinowicz – muzyk, artysta plastyk, grafik, twórca plakatów i innych środków wyrazu związanych z pismem. Autor komiksu o przygodach 'Kulturkomena'- walczącego z wszelkimi przejawami tandety, chłamu zalewającego nas z różnorakich mediów. Jego prace (rysunki, malarstwo, szkice, fotografie, komiksy, kolarze) można obejrzeć na licznych stronach, portalach poświęconych sztuce, a także na wystawach, mieszkaniec Warszawy.

Magdalena Kasprzak - w „Kulturce'” zajmuje się składaniem pisma i jego graficzną stroną. Ma doświadczenie w pracy z młodzieżą. Pracowała jako instruktor w Klubie Garnizonowym w jednostce wojskowej w Bielicach, gdzie do jej zadań należało m in. prowadzenie kółek zainteresowań dla dzieci i młodzieży, głównie muzycznych i plastycznych. Przejęła obowiązki od Jana Domańskiego oraz Tomka "Motka" Kołodziejskiego. 

Rafał Milczarek - założyciel 'Kulturki', felietonista. Maratończyk, propagator sportu i zdrowego trybu życia. Uczestnik niezliczonych ogólnopolskich zawodów sportowych, podróżnik. Założyciel i prezes stowarzyszenia 'Klub Maratończyka- Aktywni' działającego w Sochaczewie. Przez ponad 4 lata związany także z Sochaczewskim Klubem Filmowym (SKF).

Szymon "Johny Sky" Kaim - w "Kulturce" autor recenzji filmowych i muzycznych, wysłannikiem redakcji na różnego rodzaju wydarzeniach muzycznych, koncertach. Gra na gitarze w zespole rockowym i solo. Tworzy kolarze video i wizualizacje do muzyki, mieszkaniec Warszawy.

Chrystian Dolny – muzyk instrumentalnego zespołu rockowego sochaczewsko-warszawskiego ‘Luna Negra’. Razem z zespołem ma na swym koncie liczne koncerty. W ‘Kulturce’ można znaleźć próbki jego poezji, a także felietony i recenzje, głównie muzyczne. Plastyk, jego prace były wystawiane na kiermaszach sztuki, wystawach, galeriach. Zajmował się także dekoracją wnętrz lokalów gastronomicznych w Warszawie.

Żaneta Czyżniewska - mieszkanka gminy Nowa Sucha. Studentka Europeistyki na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Absolwentka XL LO im. S.Żeromskiego w Warszawie. Finalistka Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. W „Kulturce”, zajmuje się głównie relacjami z różnych wydarzeń kulturalnych m.in. z Warszawy, gdzie studiuje. Młoda dziennikarka (obecnie współpracująca z tygodnikiem „Ziemia Sochaczewska’") będąc już w liceum, podejmowała liczne akcje wolontariacie. Obecnie na studiach działa w samorządzie studenckim. "Czytam, piszę, tworzę i montuję reportaże radiowe, śledzę informacje z regionu, kraju i świata. Moja praca to moja pasja. Jestem baczną obserwatorką rzeczywistości. Uwielbiam rozmawiać z ludźmi. Intersuję się techniką komunikacji niewerbalnej, filmem, historią dworów szlacheckich, lokalnymi dziejami oraz PRL."

Damian Dragański - student Filologii Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim, ukończył Liceum Ogólnokształcące im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie. Dawniej współtworzył kółko teatralne w Rybnie. W "Kulturce" pisze felietony i recenzje muzyczne. Czynnie uczestniczy w życiu społeczności studenckiej.

Paulina Danecka – rezydująca obecnie w Warszawie i Toruniu recenzentka bieżących wydarzeń kulturalnych, pisująca dla portali Korba.pl oraz e-Teatr oraz współpracująca z mediami studenckimi - m.in Traktorem Królewskim. Przewodnicząca Sekcji Sztuki IKP, aktualnie członek studenckiego koła teatrologicznego UMK oraz studentka Wydziału Sztuk Pięknych w Toruniu, gdzie łącząc zainteresowania kulturoznawcze z praktyką artystyczną, odbywa częściowe studia w ramach programu MOST. Uczestniczka licznych slamów, w styczniu 2010r. ukazał się jej debiutancki tomik "Wy-ust-danie".

Współpracujący z nami dotąd graficy: Radosław Jarosiński, Tomek Kołodziejski, Jan Domański, Olka Lewicka, Magdalena Kasprzak.

Mamy nadzieję na ciągły rozwój "Kulturki" oraz na to, że również dzięki Wam takowy rozwój będzie obecny. Bo 'Kulturka' to także Wy- Drodzy "Kulturożercy".

Naszych przyjaciół i krytyków zapraszamy do księgi gości
(liczymy na konstruktywną krytykę, oceny, pomysły, kontakt do siebie lub mail do nas)


Obecnie (kwiecień 2016) mija dwa lata, od kiedy Kulturka przekształciła się w audycję muzyczną pn. "Kulturka musi być", emitowaną co czwartek po godz. 20.00 na antenie Radia Sochaczew. "Kulturka musi być" ma swoją stronę na facebooku. Zapraszamy w imieniu Łukasza Szewczyka